18.08.18

Disfunction

   Disfunction je kapela z Děčína. Je to jedna z mála kapel hrající tento hlukový teror. Na letáčku na demo, které vyšlo jako split s další smečkou tohoto zaměření Gross Rosen, se nachází varování tohoto znění: Naprostej industriální noise teror, mezi End Of Silence / K.S.G. / Bizrre Uproar / Merzbow / Incapacitans/ Jen pro otrlý, not for wimps. Myslím, že jména těchto kapel mluví za sebe. To by na úvod stačilo, snad ještě to, že mají ještě jedno demo, které má 15 minut a je něco starší a jmenuje se Emergency. To by pro úvod mohlo stačit a tady vám přinášíme rozhovor s Honzou Dítkem.Napiš mi něco o vzniku a historii Disfunction
   Disfunction vznikl předloni /92/, když jsem v Děčíně potkal jednoho bláznivého Němce z Pirmy. Slovo dalo slovo a za čas mi přišel podklad pro první demáč Emergency. Já to namixoval a udělal obal. Druhej demáč vyšel jako split s Gross Rosen o pár měsíců později, opět jsem to míchal doma tentokrát už sám.

Jak se prodávají dema Disfunction a jako jsou ohlasy u fans?
   S prodejem jsem spokojen. Rozesláno je něco kolem 100 kusů, což na poměry není špatný. Ohlasy? Od vyloženě kladných: ...zvuk jako japonské symfonie... až po záporný: ...noise mám rád, ale ve trochu inteligentnější formě např Sonic Youth atd...

Tvé oblíbené kapely. Ovlivnila tě nějaká?
   Jistě. Každého něco ovlivňuje. Mám rád původní japonskou scénu /Merzbow, Solmania, Zeni Geva, Null.../ Kromě toho se mi líbí klasický grindcore, industrial, EBM, ambient. Dokáže mě zničit i klasický HC jako Olho Seco, Ratus, Ludichrist, R.D.P., Ataque Frontal.

Vyjadřuje tento styl hudby tvoje vnitřní pocity na tento svět a nebo je to jen vyplnění volného času?
   Ne i jo. Ne trvalý pocity. Ty se mění. Je to spíš syntéza nálad, který jsem měl v den, hodinu, minutu natáčení. Jak to vysvětlit?  Nějakej prvotní impuls tě přivede do transu a ty potom děláš podvědomě jen to, na co myslíš. Nic neplánuješ. necháš se unášet a řídit svoji náladou. Improvizuješ.

Jak to vidíš s noise core scénou u nás?
   Tady nějaká je?? O žádný nevím.

Co nejvíce nenávidíš?
   Těžko říci. Řekl bych, že já ne nenávidím. Já spíš nemám rád. A věcí co nemám rád je hodně. Třeba nemám rád Metallicu.

Kdo ti napsal noty na hudbu Disfunction? :)
   Můj dědek byl Smetana a Mozart byla moje matka. Mám to v genech.

Něco na závěr? Nějaký vzkaz pro čtenáře?
   Už si to nepamatuju, ale takhle nějak: "S úsměvem žívot musíš brát, když se tváříš kysele, kdo tě má mít rád?" Joo. Díky za interviev.

Noise Massacre č. 1 1994


Žádné komentáře:

Okomentovat