22.05.13

Ahoj, koukni!

   Videoklipů elektronické scény není mnoho a i jejich vysílání v TV, pokud nějaké bylo, nemělo mnoho repríz, a proto díky nadšencům kteří je uchovali většinou na VHS a poskytli ke shlédnutí na youtube.

  Skupině Vanessa se několik klipů podařilo natočit a jelikož jsou členové v těchto dnech opět ve studiu, snad se dočkáme dalších.

     Na počátku byl Vyvrhel, klip který na počátku devadesátých let, odvysílala Slovenská televize v hudebním pořadu Triangel, to bylo poprvé a naposled, od té doby klip leží někde na dně archívu slovenské televize a snad se najde nějaký odvážlivec co ho vyhrabe, budiž mu odměnou věčná sláva a hrst červů.

  Druhý klip z desky Flashback byl Prokopat se ven!. Vanessa s ním dokonce vyhrála cenu evropské MTV Local Heroes za rok 1993.   Následovala deska Monogamy a z ní skupina natočila jeden klip a to ke skladbě Buď Jidáš. Další klipy nenásledovaly, neboť skupina pomalu spěla  ke svému rozpadu.   V roce 1997 se pokusili za pomoci Miroslava Papeže obnovit slávu a vytvořili hybrid  mezi Vanessou a Gun Dreams - Vanessa Gun. Vydali jednu desku a stvořili jeden klip ke skladbě Jan stihoman.


  A následovala dlouhá přestávka, až konečně v roce 2009 Vanessa vstala z mrtvých, opět za pomoci M. Papeže, ale bez přídomku Gun. Jako první klip se objevil Ahoj, chcípni, pro který byla nejlepší reklama odmítnutí jeho vysílání v České televizi.Následoval druhý klip ke skladbě Fízl na speedu v režii, stejně jako předchozí klip, Davida N. Jahna (který režíroval i klipy alter ega Samíra Hausera - Bruno Ferrari)  V listopadu 2013 vychází další deska s názvem Antidotum, video ke skladbě Dobře organizovaná tlupa opět natočil dvorní režisér David N. Jahn.  Březen 2014, další klip k desce Antidorum, režisér opět David N. Jahn.

Bonus č. 1

  Když už jsem zmínil Papežovy Gun Dreams, je třeba i upozornit na jediný klip, který tento projekt má - skladba Bad Dog.Bonus č. 2

  Pokus Samíra Hausera proniknout do smrdutých vod popové scény, naštěstí neúspěšný. (Kdoví co za monstrum by vzniklo v případě úspěchu). Klip titulní skladby z desky projektu 2 Amigos vzbuzuje různé emoce, od pohrdavého úšklebku až po pocit na zvracení.
kill

Žádné komentáře:

Okomentovat